List Księdza Rekolekcjonisty do nas przed Rekolekcjami Parafialnymi

Droga Siostro i Bracie !!!

Nie znam Twojego imienia, co pomoże mi zwrócić się do Ciebie anonimowo, ale jako osoby wyjątkowej, jedynej, niepowtarzalnej. Twoje imię zna doskonale Bóg i to ON chce zaprosić cię na wydarzenie, które jest wyjątkowe, jedyne, niepowtarzalne. Jak TY !!! Ile osób w Twojej parafii ma to samo imię?, ile razy już uczestniczyłeś w rekolekcjach (jakichkolwiek)?. Ale tak samo jak Twoje imię świadczy o Twojej tożsamości, mówi o Tobie i jest jakimś odbiciem Twego wnętrza, tego co przeżywasz, z czym się zmagasz, czym radujesz w codzienności; tak czas rekolekcji jest wyjątkowym sposobem zbliżenia się do NIEGO, który w Tobie widzi Przyjaciela, Przyjaciela który może „zasypia w swoim grzechu”, rutynie codzienności, obowiązków pracy, bólu samotności czy problemów. ON chce Ciebie obudzić i wprowadzić w cudowne wydarzenia Twojego życia.

Czas rekolekcji niech będzie otwarciem się na Słowo, które ma się wydarzyć w Twojej codzienności.

Czekam na Ciebie !!!

Czekam na Twoją całą rodzinę, z mężem, żoną, rodzicami, osobami starszymi, samotnymi, przeżywającymi cierpienie, chorobę.

Czekam na Ciebie młody człowieku, uczniu, studencie, podejmujący pierwsze obowiązki pracy!

Żeby docenić wartość jednego roku, zapytaj studenta, który oblał końcowe egzaminy.
Żeby docenić wartość miesiąca, spytaj matkę, której dziecko przyszło na świat za wcześnie.
Żeby docenić wartość godziny, zapytaj przyjaciół czekających na to, żeby się zobaczyć.
Żeby docenić wartość minuty, zapytaj kogoś, kto przegapił autobus lub samolot.
Żeby docenić wartość sekundy, zapytaj kogoś, kto przeżył wypadek.
Żeby docenić wartość setnej sekundy, zapytaj sportowca, który na olimpiadzie zdobył srebrny medal.
Czas na nikogo nie czeka. Łap każdy moment, który ci został, bo jest wartościowy.
Dziel go ze szczególną osobą  TAKĄ JAK ON
– będzie jeszcze więcej wart.

Może właśnie TOBIE i właśnie teraz w 2017 roku, 31 marca – 3 kwietnia, BÓG daje jedyną szanse!!??!!

Wraz z NIM czekam na Ciebie!

Ks. Paweł Łebski – rekolekcjonista