Ogłoszenia duszpasterskie – 09.04.2017.r.

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

6. Niedziela Wielkiego Postu – Palmowa – 09.04.2017.r.                                   

  1. Dzisiaj uroczyste poświęcenie palm będzie na sumie a po mszy św. konkurs palm. O godz. 15.00 ostatnie Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym i Msza św.   

  2. We środę Nowenna do M.B. Nieustającej  Pomocy i msza św. będzie o godz.18.oo.Wcześniej o poprowadzenie rozważań TAJEMNIC ŚWIATŁA Różańca Św. proszę różę p. Marii Różana.

  3. TRIDUUM PASCHALNE:

a/ Wielki Czwartek

– Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz.18.oo. Jest to pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa.

– Po mszy św. procesja do ciemnicy i adoracja do godz. 22.oo.

b/ Wielki Piątek – w tym dniu, dniu śmierci Pana Jezusa na krzyżu, w całym Kościele nie celebruje się mszy św. Adorację Pana Jezusa w ciemnicy rozpoczniemy o 7.oo. Obowiązuje post ścisły i abstynencja.

– O godz. 9.oo Droga Krzyżowa prowadzona przez Bractwo Światła.

– O godz. 15.oo Koronką rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.

– Uroczyste Nabożeństwo Wielkopiątkowe rozpoczniemy o godz.18.oo. Adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie trwać do godz. 24.oo. W trakcie tej Adoracji będzie

– Droga Krzyżowa o godz.21.oo prowadzona przez młodzież.

– Ok. 22.oo adorację poprowadzi zespół „Sami Swoi” a po jej zakończeniu będzie adoracja prywatna w ciszy do 24.oo.

c/ Wielka Sobota – adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 7.oo. Poświęcenie pokarmów o godz. 8.oo, 10.oo i 12.oo. Obrzędy Wielkiej Soboty rozpoczniemy poświęceniem ognia o godz. 18.oo. Po nabożeństwie nie będzie już adoracji.

d/ Niedzielę Zmartwychwstania rozpocznie uroczysta Procesja Rezurekcyjna o godz.7.oo. Bardzo proszę o przygotowanie figur, obrazów i feretronów do procesji tych, którzy będą je nieśli. Po mszy św. rezurekcyjnej msze św. będą jeszcze o godz. 10.3o i 15.oo. Składka przeznaczona jest jako inwestycyjna na potrzeby parafii. W drugi dzień świąt nie będzie mszy św. o 15.oo.

  4. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 100zł  na środki czystości. O sprzątanie w Wielką Sobotę po wieczornym nabożeństwie proszę Państwa: Jan Węgrzyn, Kazimierz Sara, Tomasz Sara, Mateusz   Pasionek, Marian Bobek.      

  5. W naszych sklepach wystawione są kosze Caritas. Jeśli możecie podzielcie się zakupami z potrzebującymi.