Ogłoszenia duszpasterskie – 16.04.2017.r.

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 16.04.2017.r.                                   

  1. Dzisiaj msze św. będą jeszcze o godz. 10.3o i 15.oo. Dziękuję za ofiary na składkę przeznaczoną na potrzeby naszej parafii.Jutro nie będzie mszy św.o 15.oo. a składka z porannych mszy św. przeznaczona jest na utrzymanie Uczelni Katolickich.

  2. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Andrzejowi Trojanowskiemu i jego pracownikom za obcięcie żywopłotu przy cmentarzu przed Świętem Zmartwychwstania.

  3. Bardzo serdecznie chcę także podziękować wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem i pracą przyczynili się do pięknego przeżycia tych świętych dni przez nas wszystkich, tych, którzy chcieli te dni pięknie przeżyć i znaleźli czas dla swojej duszy i dla Pana Jezusa. Dziękuję bardzo serdecznie Osobom, które przygotowały kaplice Ciemnicy i Grobu. Dziękuję Dziewczętom, które przeprowadziły Drogę Krzyżową w W. Piątek. Dziękuję Pani Wandzie Malinowskiej za niezwykłe, przesycone chrześcijańskim autentyzmem rozważania na porannej piątkowej Drodze Krzyżowej. Dziękuję naszym Strażakom i naszym Harcerzom za wartę honorową przy Grobie Pana Jezusa. Dziękuję wreszcie Panom Kościelnemu, Organiście, Nadzwyczajnemu Szafarzowi Eucharystii, Ceremoniarzom, Lektorom i Ministrantom. Niech Pan Zmartwychwstały wynagrodzi każdy Wasz wysiłek. Dziękuję też za produkty złożone w naszych sklepach do koszyków Caritas. Właścicielom i Pracownikom sklepów dziękuję za umożliwienie tej pomocy. Dziękuję serdecznie także za wszystkie przejawy życzliwości wobec mnie – za życzenia i różne dobre rzeczy, od których pewnie nieco utyję, ale święta to święta.    

  4. We środę Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy i msza św. będzie o godz. 18.oo. O poprowadzenie rozważań części CHWALEBNEJ różańca proszę różę p. Anny Duszyńskiej.

  5. We czwartek po mszy św. spotkanie dzieci i rodziców przed I Komunią Św.

  6.W piątek ze względu na trwającą Oktawę Zmartwychwstania post piątkowy nie obowiązuje.

  7. Przyszła niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. W W. Piątek rozpoczęliśmy Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed tym świętem. Będziemy ją kontynuować przy okazji codziennych mszy św. 

  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła w Wielką Sobotę. O sprzątanie w najbliższą sobotę proszę Państwa: Mieczysław Giza, Jan Banach, Józef Śliwa, Robert Grabacki, Wojciech Nowak i Franciszek Wójtowicz.