Ogłoszenia duszpasterskie – 23.04.2017.r.

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 23.04.2017.r.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA                                  

 

 

 

 

 

   1. Dzisiejsza niedziela jest zgodnie z wolą Papieża Franciszka i decyzją naszych Księży Biskupów dniem modlitwy i wsparcia naszą ofiarą do puszek cierpiących z powodu wojny mieszkańców Syrii. Dzisiejsze Święto Miłosierdzia rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

   2. We środę Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy i msza św. będzie o godz. 18.oo. O poprowadzenie rozważań tajemnic CHWALEBNYCH  Różańca św. proszę różę p. Elżbiety Górka.  Zapraszam wszystkich a szczególnie Członkinie i Członków Róż Różańcowych.

  3. Po mszy św. w piątek katecheza dla II klasy gimnazjum. Niezmiennie zapraszam także rodziców.

  4. W sobotę spowiedź dzieci i ich najbliższych przed I Komunią Św. rozpocznie się o godz. 9.oo.

  5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość I Komunii Św. szesnaściorga  naszych parafian. W związku z tym wszystkie osoby nie związane rodzinnie z tą uroczystością proszę o wybranie innej mszy św. w przyszłą niedzielę, aby nie tworzyć niepotrzebnego tłoku. Proszę też o pozostawienie ławek po obu stronach nawy głównej do dyspozycji rodziców dzieci.

  6. Dziękujemy za posprzątanie naszego parafialnego kościoła wczoraj i ofiarę 100 zł na środki czystości. W tym tygodniu zaszczytny obowiązek posprzątania świątyni wzięli na siebie rodzice dzieci przystępujących do I Komunii Św. 

  7. Zespół Szkół w Szczyrzycu ogłasza nabór uczniów na nowy rok szkolny. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.