Ogłoszenia duszpasterskie – 30.04.2017.r.

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30.04.2017.r.                                   

  1. Dzisiejsza niedziela jest dniem I Komunii Św. szesnaściorga naszych parafian. Pamiętajmy o nich i ich rodzinach w naszych modlitwach.

  2. Jutro o godz. 18.oo pierwsza w tym roku Majówka. Po niej msza św. 

  3. We środę Uroczystość NMP Królowej Polski, nasz parafialny Odpust. Msze św. będą jak w niedzielę z wyjątkiem sumy, która rozpocznie się o godz.11.oo. Głównym Celebransem i Słowo Boże wygłosi Ks. Janusz Drożdż, były proboszcz  naszej parafii. Bardzo proszę o jak najliczniejszy udział w tej uroczystej sumie. Zapraszam Bractwo Światła, Poczty sztandarowe, Strażaków, dzieci Pierwszokomunijne. Niech w procesji pójdą wszystkie feretrony.

  4. We czwartek – I maja – modlitwę o powołania połączymy z Majówką. Mszę św. pragnę ofiarować w dniu Patrona, św. Floriana w intencji wszystkich Strażaków naszej parafii.

  5. W piątek, Pierwszy maja, msze św. wotywne o Najśw. Sercu P. Jezusa o godz. 7.oo i o 18.oo po Majówce. Do chorych pojadę z posługą od godz. 8.3o. Okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem będzie codziennie pół godziny przed mszą św. rano i wieczór.

  6. Dzieci pierwszokomunijne zawierzymy Niepokalanemu Sercu NMP w sobotę – pierwszą maja – na majówce.

  7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka przeznaczona jest na WSD w Tarnowie.

  8. Z radością i dumą informuję Was, że nasz zespół „Sami swoi” po zwycięstwach w dwu przeglądach kwalifikacyjnych, na 9. Małopolskim Konkursie Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych „Pogórzańskie Gody” w Łużnej zajął doskonale II miejsce „Srebrną Różdżkę”.

  9. Pan Wójt i organizatorzy zapraszają na uroczyste obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-majowej. Rozpoczną się one 3.maja o godz. 16.oo mszą św. w kościele w Jodłowniku i będą kontynuowane na placu obok remizy.

  10. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie kościoła. O sprzątanie w sobotę prosimy następujących Parafian: Kazimierz Sobczyk, Tadeusz Weber, Tadeusz Śliwa, Grzegorz Hojka, Barbara Zdebska, Stanisław Dziedzic.

 11 Polecam lekturę „G.N.” i nowego numeru darmowej gazety „Dobre Nowiny”.