Ogloszenia duszpasterskie – 07.04.2017.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 07.05.2017.r.                                   

 

 

  1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynającą Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby WSD w Tarnowie.

  2. Jutro  Uroczystość św. Stanisława Bpa i Męczennika, Patrona naszej diecezji.

  3. Nabożeństwo majowe codziennie będzie o godz. 18.oo. Zachęcam do udziału w nim w kościele, ale też proszę o podtrzymywanie zwyczaju majówek przy kapliczkach.

  4. We środę Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy połączona z Majówką i msza św. będzie o godz. 18.oo. O poprowadzenie rozważan części Radosnej różańca przed majówką proszę Różę p. Małgorzaty Kapera.

  5. W sobotę przypada 100. rocznica początku objawień  Matki Bożej w Fatimie. Jak już kilkakrotnie sygnalizowałem chcemy z tej okazji uczcić Maryję Nabożeństwami Fatimskimi odprawianymi każdego 13. Dnia kolejnych miesięcy aż do października, tak, jak ukazywała się Matka Boża trojgu dzieciom. Pierwsze takie nabożeństwo rozpoczniemy w sobotę o godz. 19.oo. Poprowadzi je ks. Rafał Mirosławski, katecheta w naszej szkole. To nabożeństwo rozpoczniemy o 19.oo Różańcem Fatimskim wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP wszystkie nasze grzechy, potem będzie msza św. i na jej zakończenie procesja wokół kościoła z figurą M.B.Fatimskiej. Figurę tę, którą poświęcaliśmy na zakończenie rekolekcji wielkopostnych ufundowały dwie nasze Parafianki przebywające za granicą: Panie Maria Jawień i Zofia Kwiecień. Bardzo serdecznie Was wszystkich zapraszam do wspólnej modlitwy.

  6. Nabożeństwo Fatimskie w sobotę będzie też dziękczynieniem NMP i Panu Jezusowi za dar Komunii Św. dzieci, które przed rokiem pierwszy raz do niej przystąpiły. Dla nas wszystkich zaś będzie okazją do wynagradzania wszelkich grzechów przeciwko czci Najświętszego Sakramentu w naszej wspólnocie parafialnej.  

   7. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni i ofiarę 100 zł na kwiaty. O sprzątanie w sobotę proszę następujące rodziny: Mateusz Niewidok, Jacek Kucharczyk, Przemysław Hejmo, Krystyna tabak, Andrzej tabak.

  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – „Gościa Niedzielnego” i darmowego majowego numeru „Dobrych Nowin”.

89