Ogłoszenia duszpasterskie – 11.06.2017.r.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 11.06.2017.r.

1. Dzisiaj przed południem porządek mszy św. jak w każdą niedzielę.  Pod chórem wystawiona jest skarbonka na ofiary wspierające Uniwersytet Papieski J.P.II w Krakowie i Wydział Teologiczny w Tarnowie.

2. Wtorek jest 13.dniem czerwca. Niepokalane Serce NMP uczcimy kolejnym Nabożeństwem Fatimskim w 100-ną rocznicę Jej drugiego objawienia dzieciom w Fatimie. Bardzo proszę naszych Strażaków o wystawienie czwórki do niesienia figury Maryi podczas procesji. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy.

3. We środę Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy i msza św. będzie o godz. 18.oo. Zapraszam wszystkich czcicieli M.B. a o poprowadzenie rozważań cz. Radosnej Różańca Św.  proszę Różę p. Józefa Różany.

4. We czwartek wypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św będą tak, jak w niedzielę a składka przeznaczona jest na potrzeby hospicjów działających na terenie naszej diecezji. Po sumie uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. O przygotowanie

I   Ołtarza/przy plebanii/ proszę Parafian z Lasocic;

II  Ołtarza /przy posesji p.Piechnik/ – Parafian ze Wsi;

III Ołtarza /przy posesji p. Pasionków/ – Parafian z Folwarku, Grobli i Sadzawek;

IV Ołtarza /przy kościele/ – Parafian z Knyszowa i Łączek.

Niech ta procesja będzie prawdziwą manifestacją naszej wiary w rzeczywistą obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

W Oktawie Bożego Ciała procesje będą po mszy św. o godz. 18.oo a w niedzielę po sumie.

5. W piątek po procesji proszę o pozostanie w kościele kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum przynajmniej z jednym rodzicem.

6. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca,  składka przeznaczona jest na inwestycyjne potrzeby parafii.

7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła wczoraj i ofiarę na środki czystości.  O posprzątanie w sobotę prosimy następujących Parafian: Krzysztof Kaim, Krzysztof Kraus, Janusz Ligas, Leon Nowak, Krzysztof Nowak.

8. Polecam lekturę „G.N.” dzisiaj dołączony jest do niego śpiewnik eucharystyczny pomocny w procesji Bożego Ciała. W połowie czerwca zaś będzie „Mały G.N.” z nową płytą „Arki Noego” „Wyjątkowy osioł”