Ogloszenia duszpasterskie – 09.07.2017.r.

14. Niedziela Zwykła – 09 .07.2017.r.

1. We środę po południu msza św. z Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 18.oo. O poprowadzenie rozważań Tajemnic Światła różańca proszę Różę p.w. św. Faustyny p. Krystyny Wójtowicz. Zapraszam wszystkich czcicieli M.B.

2. Czwartek jest 13.dniem lipca. Niepokalane Serce NMP uczcimy kolejnym Nabożeństwem Fatimskim w 100-ną rocznicę Jej trzeciego objawienia dzieciom w Fatimie. Rozpoczniemy je mszą św. o godz. 19.oo. Bardzo proszę naszych Strażaków o wystawienie czwórki do niesienia figury Maryi podczas procesji. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy.

3. W piątek msza św. o godz. 18.oo poprzedzona będzie Koronką do Miłosierdzia Bożego.

4. W sobotę wspólnota wsi Żerosławice świętować będzie 60.rocznicę powstania miejscowej jednostki OSP. Uroczystość rozpocznie się zbiórką o godz.14.3o. O godz. 15.oo będzie uroczysta msza św. polowa a po niej poświęcenie nowego samochodu gaśniczego i dalsza część uroczystości.

5. Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie w sobotę proszę Państwa: Jan Sara, Józef Sara, Elżbieta Juszkiewicz, Zdzisław Rymarczyk, Jacek Kapera.

6. Składkę z przyszłej niedzieli przeznaczymy na potrzeby inwestycyjne naszej parafii.

7. Bardzo dziękuję pewnej rodzinie za ofiarę 1500zł na prace przy nagłośnieniu zewnętrznym kościoła.

8. Pan Wójt Gminy informuje właścicieli gruntów, którzy zamierzają wystąpić o zmianę przeznaczenia swojego terenu np. z terenu rolnego na budowlany, że mogą składać pisemne wnioski w U.G. od dnia 10 lipca  do 31 sierpnia w pok.nr 9.