Ogłoszenia duszpasterskie – 30.07.2017.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

17. Niedziela Zwykła – 30 .07.2017.r.

 

 

 

 

  1. Serdecznie witam wszystkich wakacyjnych Gości. Niech ten pobyt będzie dla Was czasem nabrania sił fizycznych i duchowych. Dzisiejsza niedziela jako ostatnia miesiąca, zgodnie z poleceniem Ks. Biskupa, jest dniem modlitwy w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Dzisiaj o godz. 15.oo msza święta połączona z Nieszporami.

  2. Pojutrze rozpoczyna się sierpień – miesiąc dobrowolnej abstynencji podejmowanej w intencji uzależnionych od alkoholu i innych środków psychoaktywnych. Bardzo zachęcam do jej podjęcia.

  3. We środę po południu msza św. z Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 18.oo. Wcześniej proszę o poprowadzenie części radosnej różańca św. Różę p.w. M.B. Nieustającej Pomocy zelatorki

p. Małgorzaty Kapera. Zapraszam czcicieli M.B.

  4. We czwartek – pierwszy sierpnia – o godz. 17.3o adoracja P.J. prowadzona przez Bractwo Światła w intencji powołanych do służby Bożej i o powołania kapłańskie i zakonne.

  5. W pierwszy piątek msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.oo i 18.oo. Do chorych wyjadę z posługą o 8.3o. Okazja do spowiedzi codziennie przed mszami świętymi.    

  6. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła. O posprzątanie w sobotę proszę Państwa: Jan Kapera, Paweł Śliwa, Grzegorz Kapera, Zbigniew Sutor, Michał Błoniarz.

  7. Zachęcam do czytania katolickiej prasy. W dzisiejszym „G.N.” np. o ludziach, do których zadzwonił Papież Franciszek.

94