Ogłoszenia duszpasterskie – 13.08.2017.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

19. Niedziela Zwykła – 13.08.2017.r.

 

 

 

 

  1. Serdecznie witam wszystkich wakacyjnych Gości. Niech ten pobyt będzie dla Was czasem nabrania sił fizycznych i duchowych. Dzisiaj ofiary na składkę przeznaczone są na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego św. Jana Pawła II. Przypominam, że dziś wyjątkowo nie będzie mszy sw. o godz. 15.oo. Natomiast zapraszam wszystkich na godz. 19.oo. Rozpoczniemy wtedy kolejne już w naszej parafii Nabożeństwo Fatimskie.

  

  2. We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej, tradycyjny dzień dziękczynienia Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej za plony ziemi. Porządek mszy świętych będzie taki, jak w niedzielę. Po każdej mszy św. poświęcenie ziół. Mszę św. dziękczynną za szczęśliwe zbiory w naszej parafii odprawię o godz. 10.3o. Jest to też 97.rocznica Cudu nad Wisłą i Święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o Ojczyźnie i Jej Obrońcach.

 

  3. We środę msza św. z Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 18.oo. Wcześniej proszę o poprowadzenie rozważań Tajemnic Bolesnych różańca św. Różę p.w. św. Antoniego zel. p. Marii Leśniak . Zapraszam czcicieli M.B.

 

  4. We czwartek mszą św. odprawianą na Placu Katedralnym w Tarnowie o godz.6.3o rozpoczyna się XXXV PPT na Jasną Górę. Polecajmy pielgrzymów opiece Matki Bożej Królowej Polski.

 

  5. W piątek msze św. o godz. 7.oo i o 18.oo z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

  6. W przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca – składka inwestycyjna.

 

  7. Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie w sobotę proszę Państwa: Andrzej Sewiło, Tomasz Włodarczyk, Krzysztof Węgrzyn, Antoni Węgrzyn, Krzysztof Śliwa.

 

  8. Zachęcam do czytania katolickiej prasy.        

 

89