Ogłoszenia duszpasterskie – 20.08.2017.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

20. Niedziela Zwykła – 20.08.2017.r

 

  1. Serdecznie witam wszystkich wakacyjnych Gości. Niech ten pobyt będzie dla Was czasem nabrania sił fizycznych i duchowych. Dzisiaj ofiary na składkę przeznaczone są na nasze parafialne potrzeby.      

  2. We środę msza św. z Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 18.oo. Wcześniej o poprowadzenie rozważań Tajemnic Chwalebnych różańca św. Różę p.w.  św. O. Pio zelatorki p. Bogusławy

Mazanek . Zapraszam czcicieli M.B.

  3. W piątek msza św. o godz. 7.oo z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Nie będzie mszy św. popołudniowej.

  4. W sobotę Uroczystość M.B. Częstochowskiej. W Częstochowskim Sanktuarium narodowym Maryja czczona jest jako Królowa Polski. Zapraszam wszystkich, dla których Maryja Królowa Polski Patronka naszej parafii  jest ważną Opiekunką ich życia i życia ich rodzin do wspólnej modlitwy podczas mszy św. o godz. 7.oo i o godz. 18.oo.     

  5. Komunikat Księdza Biskupa:

Drodzy Diecezjanie!

Mimo, iż od tragicznej wichury, która nawiedziła północne obszary Polski minęło już ponad dwa tygodnie, nadal mamy przed oczami nieopisany ból wielu ludzi, którzy stracili swoich bliskich oraz ogrom cierpienia związany z utratą nieraz całego dobytku ich życia. Pamiętając o wszystkich poszkodowanych w naszych wspólnotowych i osobistych modlitwach, pragniemy także przyjść im z konkretną pomocą materialną. Ta pomoc jest nieodzownym warunkiem odzyskania nadziei przez ciężko doświadczonych tym kataklizmem ludzi.

         Proszę Was zatem, Drodzy Diecezjanie, abyście w najbliższą niedzielę, tj. 27 sierpnia, przyłączyli się do pomocy na rzecz poszkodowanych przez wichury składając do puszek Caritas ofiary na ten cel. Wszystkie złożone przez Was ofiary zostaną w całości przekazane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej tym diecezjom, które zostały najbardziej poszkodowane przez kataklizm. Wyrażając wdzięczność za ten gest solidarności z serca Wam błogosławię.

                              † Andrzej Jeż

                            BISKUP TARNOWSKI 

  6. Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie w sobotę proszę Państwa: Krzysztof Żelichowski, Wojciech Wiewiórka, Maria Natanek Jan Grzyb, Robert Natanek.      

 

  7. Zachęcam do czytania katolickiej prasy.        

   

 

89