Ogłoszenia duszpasteskie – 10.09.2017.r.

23. Niedziela Zwykła – 10.09.2017.r.

1. Dziś rozpoczyna się w Polsce Tydzień Wychowania – czas modlitwy w intencji  wychowania młodego pokolenia i w intencji wychowawców. Nabożeństwa dzisiaj według zwyczajnego niedzielnego porządku.

2. We środę o godz. 19.oo rozpoczniemy kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszam wszystkich, którzy uczestniczyli w nim dotąd i tych, którzy jeszcze w tym nabożeństwie nie brali udziału.

3. We czwartek wypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Dlatego o godz. 17.30 zapraszam wszystkich na Drogę Krzyżową. Po niej będzie msza św.

4. W piątek natomiast obchodzić będziemy Wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Dlatego w tym dniu ok. godz. 17.40 proszę o poprowadzenie rozważań Tajemnic Bolesnych różańca św. Różę p.w. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki zel. p. Jana Śliwy. Na różaniec i mszę św. zapraszam Rodziców i uczniów II i III Kl. Gimnazjum i VII kl. naszej szkoły przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po mszy św. będzie krótkie spotkanie organizacyjne.

5. W sobotę w tarnowskiej Bazylice Katedralnej trzech naszych lektorów, po rocznym okresie przygotowania, otrzyma z rąk Ks. Bpa

Stanisława Salaterskiego błogosławieństwo i posłanie do pełnienia w parafii posługi Ceremoniarza. Pamiętajcie o nich w swoich modlitwach.

6. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na nasze parafialne potrzeby jako składka inwestycyjna.

7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę 100zł na środki czystości. O posprzątanie w sobotę prosimy Państwa: Franciszek Piechnik, Leszek Piechnik, Jan Śliwa, Tomasz Karcz, Aleksander Knap.

8.  Zachęcam do czytania katolickiej prasy.