Ogłoszenia duszpasterskie – 31.12.2017.r.

Niedziela Świętej Rodziny – Jezusa Maryi i Józefa – 31.12.2017.r.

1. Dzisiejsza niedziela to Święto Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa – dzień modlitwy o błog. Boże dla naszych rodzin. Jednocześnie jest to ostatni dzień 2017 roku.

2. Jutrzejszy dzień jest pierwszym dniem Nowego, 2018., Roku – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. będą tak, jak w niedzielę. Składka przeznaczona będzie na koszty funkcjonowania  urzędów diecezjalnych.

3. We środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i msza św. o godz. 17.oo. Przyjdźmy, aby podziękować Matce Najświętszej za wszystkie łaski, jakie nam wyprosiła w mijającym roku. W tej intencji ofiarujmy też cotygodniowy różaniec o poprowadzenie którego proszę różę p.w. NMP Królowej Polski zelatorki p. Marii Różana

4. We czwartek o 7.oo modlić się będziemy o bł. B. w nowym roku dla członkiń Bractwa Światła, dla naszych księży Stanisława i Radosława a także ks. Jakuba, który też stał się trochę nasz i o powołania kapł.i zak.

5. Piątek jest pierwszym piątkiem stycznia. Do chorych pojadę od godz. 9.oo. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 7.oo i 17.oo. W piątek zbiórka najmłodszych ministrantów będzie o godz.16.oo.

6. W sobotę 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Msze Święte będą według porządku niedzielnego. Tego dnia w kościele pobłogosławimy złoto, kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach "C + M + B" napiszemy cyfry roku Pańskiego 2018, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów jest rodzajem świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. W uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci, dlatego tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.

7. Przyszła niedziela jest świętem chrztu Pańskiego, które w liturgii zamyka Okres Bożego Narodzenia.

8. Dziękuję za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w piątek prosimy następujące rodziny: Anna Drożdż, Zbigniew Drożdż.

Małgorzata Żelichowska, Wiesław Żelichowski i Piotr Lichoń.

K O L Ę D A  –  02- 08.01.2018.r.

Wtorek – 02.01. od godz.14.oo

Słupia Dolna od Żak do Świtkowski