Ogłoszenia duszpasterskie – 18.03.2018.r.

5.Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018.r.

1. Dzisiaj Msze św. będą przed południem wg zwykłego porządku z naukami rekolekcyjnymi. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą o godz. 15.oo a po nim msza św. Dziękuję Wam bardzo za ofiary składane dzisiaj na cele parafialne. Dziękuję też za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego składane do skarbonki pod chórem.

2. Msze św. popołudn. w dni powszednie będą od jutra o godz. 18.oo.

3. Jutro Uroczystość św. Józefa. Ten Święty Oblubieniec NMP i Patron Kościoła oraz wszystkich Ojców będzie jutro patronem naszej parafialnej rekolekcyjnej spowiedzi świętej.

4. We środę Ks. Rekolekcjonista odwiedzi obłożnie chorych w domach. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii do wtorku. Przed Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy i mszą św. o 18.oo kończącą nasze rekolekcje rozważania tajemnic BOLESNYCH Różańca proszę, aby poprowadziła róża p.w. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki zelatora p. Jana Śliwa.

5. Ofiary dla Ks. Rekolekcjonisty będące wyrazem naszej wdzięczności za poprowadzenie nas przez te rekolekcje, ale też będące pomocą dla katolików wśród których pracuje, będą zbierane na wszystkich mszach św. we wtorek i środę.

6. W piątek o godz. 18.oo Droga Krzyżowa a po niej msza św. Natomiast o godz. 19.3o Nabożeństwo Drogi krzyżowej dla wszystkich, którzy nie mogą być o godz.18.oo a chcą w tym Wielkim Poście towarzyszyć Panu Jezusowi w Jego cierpieniu.

7. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa. Uroczyste poświęcenie palm na sumie. Po mszy św. będzie tradycyjny konkurs palm ogłoszony przez Pana Wójta naszej gminy. Komisja konkursowa weźmie pod uwagę wykonanie palm zgodnie z miejscową tradycją. Składka z Niedzieli Palmowej jako jałmużna postna przeznaczona jest na WSD w Tarnowie

8. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła i ofiarę 100zł na środki czystości. O sprzątanie w sobotę prosimy następnych w kolejce Parafian: Grzegorz Kurnik, Jan Sora, Stanisław Kuśnierz, Czesław Kurnik, Marek Drabik.

9. Zachęcam do czytania religijnej prasy.