Ogłoszenia duszpasterskie – 20.05.2018.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 20.05.2018.r.

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny –nakazany przez przykazania kościelne, czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej trwa jeszcze do przyszłej niedzieli włącznie..

2. Jutro Święto NMP Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świątek. Msze św. będą o godz. 7.oo i 18.oo. Po mszy wieczornej zapraszam na synodalne spotkanie Radę Parafialną.

3. We środę Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy połączona z majówką i msza św. będzie o godz. 18.oo. Zapraszam wszystkich czcicieli M.B. a o poprowadzenie rozważań cz. Radosnej Różańca Św. proszę Różę p.w. Świętej Rodziny zelatora p. Józefa Różana.

4. We czwartek wypada ustanowione przez Ojca Św. Benedykta Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Waszej modlitwie polecam szczególnie w tym dniu siebie i wszystkich kapłanów, abyśmy byli wierni Bogu i powołaniu.

5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i of. na środki czystości. O posprzątanie w sobotę prosimy następujących Parafian: Paweł Hacuś, Adam Wójtowicz, Stanisław Gębik, Paweł Łapczyński, Kazimierz Kuśnierz.

7. Polecam lekturę „G.N.”, „Małego G.N.” i „Niedzieli”.

8. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie:
I Ołtarza/przy plebanii/ proszę Parafian ze Mstowa;
II Ołtarza /przy posesji p. Piechnik/ – Parafian z Łęgu;
III Ołtarza /przy posesji p. Pasionków/ – Parafian ze Słupii
IV Ołtarza /przy kościele/ – Parafian z Przedewsia

9. Istnieje możliwość badań profilaktycznych. Szczegóły na tablicy ogł.

89