Ogłoszenia duszpasterskie – 10.06.2018.r.

10. Niedziela Zwykła –10.06.2018.r.
1. Dzisiaj w całej naszej diecezji jest zbiórka do puszek na katolickie uczelnie. Pod chórem będzie postawiona skarbonka na ofiary na ten cel przeznaczone.
2. Środa jest 13.dniem czerwca. Niepokalane Serce NMP uczcimy kolejnym Nabożeństwem Fatimskim, które rozpoczniemy o godz. 19.oo. Bardzo Was wszystkich zapraszam.
3. W piątek przypada 6. Rocznica objęcia naszej diecezji przez bpa Andrzeja Jeża. Będziemy polecać naszego Pasterza w czasie popołudniowej Koronki do Miłosierdzia Bożego.
4. Dziękujemy za posprzątanie kościoła wczoraj i ofiarę 100zł na środki czystości. O posprzątanie w sobotę prosimy Państwa: Wojciech Nowak, Franciszek Wójtowicz, Kazimierz Sobczyk, Tadeusz Weber, Grzegorz Hojda.
5. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.
6. Komunikat w związku z Diecezjalnym Świętem Rodziny 2018
Drodzy Małżonkowie, Drogie Rodziny!
Rodzina jest wspólnotą życia, w której uczymy się relacji do Boga, do siebie nawzajem i do społeczeństwa. W pierwszym roku Synodu naszej diecezji, pragniemy szczególnie zwrócić się ku rodzinie. Jednym z akcentów podkreślających wartość i piękno małżeństwa i rodziny jest Diecezjalne Święto Rodziny, którego główne obchody będziemy przeżywać 17 czerwca na starosądeckich Błoniach. Rozpoczniemy o godz. 11.00 od uroczystej Eucharystii. Po Mszy świętej rozpoczniemy Folkowy Festyn Rodzinny, podczas którego będziemy chcieli podkreślić różnorodność regionalnych kultur. Jeżeli więc posiadacie strój regionalny używany w danej części naszej diecezji, to gorąco zachęcam, aby na Święto Rodziny przyjechać w takim stroju lub chociaż ozdobić ubiór jakimś małym elementem stroju regionalnego. Obok Ołtarza Papieskiego powstanie specjalny namiot „Rodzina Wspólnot”, w którym znajdą się reprezentanci wspólnot o charyzmacie rodzinnym. Będzie można w nim nawiązać kontakt z daną wspólnotą i uzyskać potrzebne informacje.
Pragnę serdecznie zaprosić Was na to wydarzenie, które będzie wyrazem naszej wspólnej troski o rodzinę.
† Andrzej Jeż