Ogłoszenia duszpasterskie – 30.12.2018.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
Niedziela Świętej Rodziny – Jezusa Maryi i Józefa – 30.12.2018.r.

1. Dzisiejsza niedziela to Święto Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa – dzień modlitwy o błog. Boże dla naszych rodzin.

2. Jutro ostatni dzień Roku Pańskiego 2018. Zapraszam wszystkich – przyjdźmy podziękować dobremu Bogu za dar życia i wszystkie Boże łaski, pryjdżmy przeprosić za wszelkie zło i prosić o Bożą obecność w naszym życiu. Nabożeństwa będą o godz. 9.oo i 15.oo.

3. Wtorek jest pierwszym dniem Nowego, 2019., Roku – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. będą tak, jak w niedzielę. Składka przeznaczona będzie na koszty funkcjonowania urzędów diecezjalnych.

4. We środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i msza św. o godz. 17.oo. Przyjdźmy, aby podziękować Matce Najświętszej za wszystkie łaski, jakie nam wyprosiła w mijającym roku. W tej intencji ofiarujmy też cotygodniowy różaniec o poprowadzenie którego proszę różę p.w. NMP Królowej Polski zelatorki p. Marii Różana. Na to nabożeństwo zapraszam rodziców i dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pana Jezusa w I Komunii Św.

5. We czwartek o 7.oo modlić się będziemy o bł. B. w nowym roku dla członkiń Bractwa Światła, dla naszych księży Stanisława i Radosława a także ks. Jakuba, kapłanów, którzy tutaj służyli Panu Bogu i Wam i o powołania kapł.i zak.

6. Piątek jest pierwszym piątkiem stycznia. Do chorych pojadę od godz. 10.oo. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 7.oo i 17.oo.

7. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP będzie w sobotę o godz. 7.oo

8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. W uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci, dlatego tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.

9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę 80zł na środki czystości. O posprzątanie kościoła w sobotę, prosimy następujące rodziny: Marian Brzeziński, Andrzej Garcarz, Piotr Frączek, Krzysztof Wójtowicz, Kazimierz Piechnik.

PORZĄDEK KOLĘDY – 03-07.01.2019.r.

Czwartek – 03.01.od godz. 14.oo
– Dział – Lasocice od Bogacz do Kapera

Sobota – 05.01. od godz. 9.oo
– Poręby od Piechnik do Kapera
– Folwark od Piechnik do Frączek
Sobota – 05.01. od godz. 14.oo
– Słupia Dolna od Żak do Świtkowski

Niedziela – 06.01.od godz.16.oo
– Słupia Zalas od Giza do Kucharczyk
– Knyszów od Gumuliński do Brodzik

Poniedziałek – 07.01. od godz.14.oo
Bucze-Przylesie od Janecki do Lizak

87