Ogłoszenia duszpasterskie – 06.01.2019.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
OBJAWIENIE PAŃSKIE – TRZECH KRÓLI – 06.01.2019

1. Dzisiejsza niedziela to uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Msze Święte będą jak w każdą niedzielę. Tego dnia w kościele błogosławimy złoto, kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach „C + M + B” napiszemy cyfry roku Pańskiego 2019, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów jest rodzajem świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. W uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci, dlatego zbierane dzisiaj ofiary na tacę na Krajowy Fundusz Misyjny.

2. We środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i msza św. o godz. 17.oo. Przyjdźmy, aby poprosić Matkę Najświętszą o opiekę w nowym roku. W tej intencji ofiarujmy też różaniec, o poprowadzenie którego proszę różę p.w. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki zelatora p. Jana Śliwy.

3. Przyszła niedziela jest świętem chrztu Pańskiego, które w liturgii zamyka Okres Bożego Narodzenia. Msza święta popołudniowa będzie wyjątkowo o godz. 14.oo, gdyż dzieci naszej szkoły wraz z rodzicami i wychowawcami zapraszają na tę mszę św. wszystkie Babcie i wszystkich Dziadków. WSZYSTKICH – a nie tylko swoich. Będziemy wspólnie prosić o potrzebne dla nich łaski, zaś po mszy św. zapraszamy do szkoły na drugą część uroczystości.

4. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w sobotę prosimy następujące rodziny: Zbigniew Oleksy, Ryszard Bochenek, Stanisław Kapera, Krystyna Piechnik, Marek Węgrzyn.

PORZĄDEK KOLĘDY – 07.- 12.01.2019.r.

Poniedziałek – 07.01. od godz.14.oo
Bucze-Przylesie od Janecki do Lizak
Wtorek – 08.01.od godz. 13.3o
Wieś- od Krzysztofa Wójtowicza do Zbigniewa Drożdża
Czwartek – 10.01. od godz. 14.oo
Sadzawki Przedewsie od Bąbel do Kapera
Piątek – 11.01. od godz.14.oo
Sadzawki Przedewsie od Górka do Bogacz
Sobota – 12.01.
Słupia od szkoły do dworu od p. Roman do Bobek

89