Ogłoszenia duszpasterskie – 04.08.2019.r.

18. Niedziela Zwykła – 04 .08.2019.r.

1. Serdecznie witam wszystkich wakacyjnych Gości. Niech ten pobyt będzie dla Was czasem nabrania sił fizycznych i duchowych. Sierpień jest w Polsce miesiącem dobrowolnej abstynencji w int. uzależnionych. Podejmijmy, proszę tę ofiarę.
2. We wtorek Święto Przemienienia Pańskiego. Msza św. o godz. 7.oo.
3. We środę o poprowadzenie rozważań Tajemnic Światła różańca św. proszę Różę p.w. św. O.Pio. O godz. 19.oo Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i msza św.
4. We czwartek nasza parafia ma coroczny dzień wspólnotowej parafialnej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Rozpoczniemy ją mszą św. o godz. 14.oo. Po mszy św. zapraszam na wspólną modlitwę:
14.3o – Bojańczyce, Żerosławice, Dział-Lasocice, Bucze, Przylesie
15.3o – Mstów i Łęg
16.3o – Słupia, Dalnia, Podczacze, Knyszów, Dąbrowica i Łączki.
17.3o – Wieś, Folwark, Poręby, Sadzawki, Przedewsie.
O 19.oo na zakończenie adoracji msza św.
5. W piątek msze św. o godz. 7.oo i o 19.oo z Koronką do Bożego Miłosierdzia.
6. W przyszłą niedzielę składka z całej niedzieli przeznaczona jest na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego św. Jana Pawła II.
7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę 100 zł na środki czystości. O posprzątanie w sobotę prosimy Państwa: Wacław Boguta, Bogusław Synal, Maciej Świerczek, Bogdan Żak, Józef Kaim.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
9. Pan Wójt informuje, że wnioski o zwrot podatku wraz z fakturami VAT za okres 01.02.-31.07.2019.r. można składać przez cały sierpień w pokoju nr25 w UG.
10. Spójrzcie, proszę na tablicę ogłoszeń – jest tam zaproszenie do Szczyrzyca na bardzo interesujące spotkania i koncert. Polecam.
11. Parafia Szyk organizuje pielgrzymkę do włoskich sanktuariów w dn. 7-14.września. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.