Ogloszenia duszpasterskie – 11.08.2019.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
19. Niedziela Zwykła – 11.08.2019.r.

1. Serdecznie witamy wszystkich wakacyjnych Gości. Niech ten pobyt będzie dla Was czasem nabrania sił fizycznych i duchowych. Dzisiaj ofiary na składkę przeznaczone są na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego św. Jana Pawła II.

2. We wtorek zapraszamy wszystkich na godz. 19.oo. Rozpoczniemy wtedy kolejne już w naszej parafii Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszam szczególnie rodziców. Będziemy rozważać ból Matki Bożej po zaginięciu Syna

3. We środę Nowenna do M.B.Nieust. Pomocy o godz.19.oo. O poprowadzenie rozważań tajemnic bolesnych różańca proszę Różę p.w. Świętej Rodziny.

4. We czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej, tradycyjny dzień dziękczynienia Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej za plony ziemi. Porządek mszy świętych będzie taki, jak w niedzielę. Po każdej mszy św. poświęcenie ziół. Mszę św. dziękczynną za szczęśliwe zbiory w naszej parafii odprawię o godz. 10.3o. Jest to też 99.rocznica Cudu nad Wisłą i Święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o Ojczyźnie i Jej Obrońcach.

5. W sobotę mszą św. odprawianą na Placu Katedralnym w Tarnowie o godz.6.3o rozpoczyna się XXXVII PPT na Jasną Górę. Polecajmy pielgrzymów opiece Matki Bożej Królowej Polski.

6. Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Limanowej wraz z kapelanem powiatowym, czyli Ks. Stanisławem Kaczką, serdecznie zapraszają strażaków razem ze swoimi rodzinami na II Powiatową Pielgrzymkę Strażacką do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu 17 sierpnia na godzinę 18.00”.

7. W przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca – składka inwestycyjna.

8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. O posprzątanie w sobotę prosimy Państwa: Krzysztof Kaim, Stanisław Pietroń, Krzysztof Kraus, Paweł Ligas i Janusz Ligas.

9. Pan Wójt informuje, że w tym roku nie będzie Święta Owocobrania.

89