Ogłoszenia parafialne – 23.02.2020.r.

7.Niedziela Zwykła – 23.02.2020.r.

1. Dzisiaj Msze św. będą przed południem wg zwykłego porządku. Składka przeznaczona jest na utrzymanie WSD w Tarnowie. Po sumie w ramach Nabożeństwa 40-godzinnego, o prowadzenie adoracji Pana Jezusa do godz. 11.30 proszę Bractwo Światła, od 12.30 Różę św. Teresy od Dz. Jezus a od 13.3o Różę św. Faustyny.
2. We środę Popielec. Obrzędem posypania głów popiołem rozpoczynamy Wielki Post. Przypominam, że Środa Popielcowa jest dniem postu ścisłego. Wszystkich, którzy skończyli 18 lat a nie zaczęli 60 roku życia obowiązuje post – mogą spożyć dwa lekkie posiłki i jeden do syta. Wszystkich pozostałych, tak jak w każdy piątek, obowiązuje powstrzymanie się od spożywania mięsa. Msze św. z pokutnym obrzędem posypania głów będą w środę o godz. 7.oo, 9.oo i o 17.oo. Składka na mszach w środę popielcową przeznaczona jest na cele charytatywne. Przed mszą św. o 17.oo rozważania tajemnic BOLESNYCH różańca poprowadzi róża p.w. św. Antoniego. Zmiana tajemnic będzie w następną pierwszą środę marca.
4. W piątek, pierwsza w tym roku Wielkopostna Droga Krzyżowa, rozpocznie się o 17.oo., po niej msza św. Drugie nabożeństwo Drogi Krzyżowej rozpoczniemy o 19.oo. Serdecznie zapraszam.
5. W sobotę na spotkanie zapraszam dzieci z kl.III z rodzicem w ramach przygotowania do I Komunii św. Spotkamy się o 9.oo na plebanii
6. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15.oo a po nich msza św.
7. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła i ofiarę 150zł na środki czystości. O sprzątanie w sobotę prosimy następujących Parafian: Małgorzata Żelichowska, Wiesław Żelichowski, Piotr Lichoń, Antoni Lichoń, Tomasz Kurnik.
8. Sołtysi Żerosławic, Bojańczyc i Kawca zapraszają mieszkańców tych wsi na zebranie w sprawie gazyfikacji. Będzie ono w przyszłą niedzielę 01.03. o godz. 17.oo w Strażnicy OSP w Żerosławicach.
9. Zespół Szkół w Szczyrzycu ogłasza nabór do swoich szkół.