Ogłoszenia parafialne – 07.06.2020.r.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 07.06.2020.r.

1. Dzisiaj porządek mszy św. jest taki, jak w każdą niedzielę. Dzisiejsza niedziela kończy definitywnie czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej
2. Od środy popołudniowe msze św. będą w dni powszednie aż do końca sierpnia o godz. 19.oo.
3. Tak więc Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy i msza św. rozpocznie się we środę o godz. 19.oo. Zapraszam wszystkich czcicieli M.B. a o poprowadzenie rozważań Tajemnic Światła Różańca Św. proszę Różę M.B. Nieustającej Pomocy. Po mszy św. proszę o krótkie spotkanie Rady Parafialnej w kościele.
4. We czwartek wypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św będą tak, jak w niedzielę a składka przeznaczona jest na potrzeby hospicjów działających na terenie naszej diecezji. Po sumie uroczysta procesja eucharystyczna wokół kościoła. Przypominam i bardzo proszę o stosowanie się do obowiązujących przepisów stanu pandemicznego. Proszę o zachowanie odpowiednich odstępów i posiadanie masek.
W Oktawie Bożego Ciała procesje będą po mszy św. o godz. 19.oo a w niedzielę po sumie.
5. Tradycyjnie w czasie oktawy Bożego Ciała Członkowie Rady Parafialnej dokonują zbiórki ofiar dla Pana Organisty. Bardzo proszę o przeprowadzenie tej kwesty – najlepiej do 20.06. Żeby zebrać odpowiednią kwotę każda rodzina powinna złożyć ofiarę nie mniejszą niż 70 zł. Ofiara jest od rodziny a nie od numeru domu, podobnie jak zaszczyt i łaskę sprzątania kościoła – Domu Bożego – ma rodzina a nie numer.
6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła wczoraj. O posprzątanie w sobotę prosimy następujących Parafian: Marek Drabik, Rafał Szczypkowski, Paweł Ślęczka, Franciszek Bogacz, Konrad Limanówka