Ogłoszenia duszpasterskie – Wszystkich Świętych

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Wszystkich Świętych – 31. Niedziela Zwykła – 01.11.2020.r.

 

  1. Dzisiejsza niedziela to jednocześnie Uroczystość Wszystkich Świętych i rozpoczęcie oktawy modlitw za naszych bliskich zmarłych. Msze św. przed południem będą tak jak w niedzielę, zaś po południu msza św. w int. wszystkich zmarłych Parafian rozpocznie się w kościele o godz. 14.oo. Po niej modlitwa za zmarłych będzie także w kościele.
  2. Codziennie modlitwy za naszych bliskich zmarłych wypominanych będą na mszy św. o godz. 17.oo a po mszy św. wypominki i różaniec lub, jeśli przepisy i pogoda na to pozwolą, wypominki z różańcową procesją na cmentarz.
  3. Jutro liturgiczne wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. będą o 7.oo i 9.oo przed południem. Będą je poprzedzać wypominki z modlitwą. Po południu msza św. o godz. 17.oo różaniec za zmarłych z wypominkami.
  4. Pamiętajcie proszę o tym, że skuteczna pomoc naszym bliskim Zmarłym pokutującym w czyśćcu możliwa jest tylko w stanie łaski uświęcającej. Kto jeszcze tego nie zrobił, niech przystąpi do sakramentu pokuty. Spowiadam codziennie przed mszą św. poranną i pół godziny przed wieczorną mszą św
  5. Na stoliku obok gazet wyłożone są kartki na wypominki listopadowe i całoroczne. Przy wypominkach rocznych proszę wskazać, przed którą mszą świętą – o 7.3o czy 10.3o – mają być czytane. Wypominki proszę składać, najlepiej przy okazji mszy świętych, w zakrystii
  6. We środę o 17.oo msza św. Po mszy św. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy z modlitwą w intencji wszystkich, którym trudno pogodzić się z odejściem kogoś bliskiego, wypominkami i różańcem.
  7. We czwartek o 17.oo msza św. a po niej modlitwa za zmarłych szczególnie zm.członkinie Bractwa Światła.
  8. W pierwszy piątek Najśw. Sercu P.J. będziemy zawierzać naszych zmarłych. Do chorych – z wiadomych względów – w tym tygodniu nie pojadę.
  9. W sobotę – pierwszą miesiąca – modlić się będziemy szczególnie za zm. czcicieli M.B. członkinie i członków róż różańcowych.
  10. W przyszłą niedzielę msze św. będą tak, jak zawsze. Jeśli warunki na to pozwolą po mszy św. o godz. 15.oo będzie modlitwa za zmarłych wypominanych z procesją na cmentarz.
89