Ogłoszenia duszpasterskie – 29.11.2020.r.

1. Niedziela Adwentu – 29.11.2020.r.
1. Porządek dzisiejszych mszy świętych będzie taki, jak w każdą niedzielę. Na prymarii dokonam poświęcenia opłatków na wigilijny stół, z którymi Wasze domy odwiedzi, z zachowaniem norm sanitarnych, Pan Organista. Przyjmijcie Go proszę honorowo i godnie. Zasługuje na to bardzo.
2. Tradycyjne adwentowe msze św. o Matce Bożej zwane Roratami będą w tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek i sobotę o godz. 7.oo a w środę, czwartek i piątek o godz. 17.oo. /dobre uczynki/
3. We środę po Roratach będzie Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy. O poprowadzenie rozważań Tajemnic Radosnych Różańca w intencji dobrego przeżycia Adwentu dla wszystkich parafian proszę Różę p.w. św. O. Pio. Na nowennę zapraszam wszystkich czcicieli M.B.
4. Czwartek jest I Czwartkiem grudnia dlatego od 16.30 prosić będziemy za naszych Księży i o powołania kapłańskie i zakonne śpiewając Godzinki o Niepok. Poczęciu NMP.
5. Piątek jest I Piątkiem grudnia. Msza św. o N.S.P.J. będzie o 7.oo. Do chorych nie pojadę piątek, ale koło połowy grudnia chciałbym, przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności, odwiedzić wszystkich chorych, którzy będą tego chcieli.. Okazja do spowiedzi będzie codziennie przed mszami św. O 17.oo Roraty a po nich wystawienie P.J. i litania z aktem poświęcenia N.S.P.J.
6. Pod chórem wyłożone są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Najmniejsza ofiara przy zabraniu świecy to 5 zł.
7. W przyszłą niedzielę – II Adwentu – będzie dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jeśli ktoś zechce wesprzeć tych katolików, którzy wraz – w większości – z kapłanami z Polski, próbują tam zachować i rozwinąć wspólnoty parafialne w bardzo trudnych warunkach politycznych i materialnych, to pod chórem będzie stać skarbona na ten cel.
8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, przygotowanie wieńca adwentowego, róż św. Ricie i jeszcze ofiarę 100zł na malowanie. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz.8.oo prosimy następujące rodziny: Stanisław Giza, Jan Korba, Halina Kapera, Tadeusz Antkiewicz. Józef Pazdan/25b/
9. Zachęcam do zakupu „GN” – tym bardziej, że znajduje się w nim sprawozdanie z tego, co działo się w naszym kościele w ubiegłą niedzielę.