Ogłoszenia parafialne – 06.12.2020.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
2. Niedziela Adwentu – 06.12.2020.r.

1. Dzisiaj przeżywamy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jeśli ktoś zechce wesprzeć tych katolików to pod chórem stoi skarbona na ten cel. Porządek dzisiejszych mszy świętych będzie taki, jak w każdą niedzielę. Przed kościołem na kiermaszu można zakupić ręcznie robione ozdoby świąteczne. Jest to kiermasz na cele misyjne.

2. Tradycyjne adwentowe msze św. o Matce Bożej zwane Roratami będą w tym tygodniu: w poniedziałek i sobotę o godz. 7.oo a we wtorek, środę, czwartek i piątek o godz. 17.oo.

3. We wtorek wypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą o godz. 7.oo, 9.oo, 17.oo. Roraty będą o godz.17.oo. Na tę mszę św. zapraszam szczególnie dzieci kl. III. Przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej. W tym dniu wielkiego święta Maryi naszej Patronki, poświęcę medaliki do codziennego noszenia przez dzieci. Zapraszam Rodziców, Babcie i Dziadków, abyśmy z całą wspólnotą, razem mogli modlić się za Wasze dzieci.

4. We środę po Roratach będzie Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. O poprowadzenie rozważań Tajemnic Światła Różańca przed mszą św. w intencji dobrego przeżycia Adwentu dla wszystkich parafian proszę Różę p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Na nowennę zapraszam wszystkich czcicieli M.B.

5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę 100zł na środki czystości. O posprzątanie kościoła w sobotę prosimy następujące rodziny: Adam Bielski, Jan Kapera, Grzegorz Kapera, Paweł Śliwa, Józef Foszczyński./26b/

6. Święty Mikołaj zapowiedział, że dziś, ponieważ świętuje, bo jest niedziela a w niedzielę św. Mikołaj nie pracuje ani nie biegnie do galerii, ani do sklepów, bo w niedzielę się nie robi zakupów, dlatego nawiedzi ministrantów i innych grzecznych albo w nocy, albo po roratach jutro.

89