Ogłoszenia duszpasterskie – 20.12.2020.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
4. Niedziela Adwentu – 20.12.2020.r.
1. Jutro od godz. 9.oo Ks. Jakub odwiedzi obłożnie chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną.
2. Roraty będą w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę o 17.oo. a w Wigilię o 7.oo. Okazja do spowiedzi przed mszami świętymi rano i wieczorem.
3. We wtorek roraty połączone będą z Nowenną do św. Rity.
4. We środę, przed roratami i Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy, o poprowadzenia rozważań części chwalebnej różańca w intencji dobrego przeżycia świąt w naszych rodzinach, proszę różę p.w. św. Rity. 4. We czwartek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Ostatnie Roraty o godz. 7.oo. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy. Wcześniej w naszych domach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też przez cały dzień wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Składka na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
5. Msze św. w Boże Narodzenie będą tak jak w niedzielę. W drugi dzień świąt – św. Szczepana po mszach przedpołudniowych będzie poświęcenie owsa. Nie będzie tradycyjnie mszy św. popołudniowej. Składka w drugi dzień świąt przeznaczona jest na utrzymanie uniwersytetów katolickich.
6. Dziękujemy za posprzątanie świątyni i of.100zł na środki czystości.O posprzątanie kościoła we środę po roratach prosimy następujące rodziny: Antoni Kutaj, Tomasz Włodarczyk Krzysztof Węgrzyn, Antoni Węgrzyn, Krzysztof Śliwa/28b/
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest nowy, podwójny numer „G.N.”i „Niedzieli” Cena za egzemplarz w związku tym wynosi .

90