Ogłoszenia parafialne – 17.01.2021.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
2. Niedziela Zwykła – 17.01.2021.r.

1. Dzisiaj Msze św. będą wg zwykłego porządku niedzielnego.
2. Jutro rozpoczyna się tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych modlitwach. Szczególnie prośmy o jedność wszystkich wierzących w Chrystusa odmawiając codzienny dziesiątek różańca w ramach Róż Różańcowych.
3. We środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i msza św. o godz. 17.oo. O poprowadzenie rozważań tajemnic bolesnych Różańca w intencji jedności wśród nas i jedności wszystkich chrześcijan, proszę Różę p.w. św. Antoniego.
4. W piątek kolejna Nowenna do św. Rity. Bardzo zachęcam do udziału i modlitwy przez wstawiennictwo tej świętej Patronki naszych najtrudniejszych spraw i problemów.
5. W czwartek i piątek przypadają Dni Babci i Dziadka. Mimo pandemii wspólnota szkolna nie chce rezygnować z uroczystego dziękczynienia Panu Bogu za obecność Babć i Dziadków w życiu naszych rodzin, w życiu szkoły i parafii. Chcemy więc, jak co roku, spotkać się na mszy św. i modlić się o bł. B. dla naszych Seniorów, a dla zmarłych Babć i Dziadków o nagrodę wieczną. Taka msza św. będzie w przyszłą niedzielę o godz. 15.oo. Weźmie w niej udział zespół „Sami Swoi”a po mszy św. dzieci i młodzież podziękują swoim Babciom i Dziadkom za wszelkie dobro od nich otrzymane i wciąż otrzymywane. Bardzo serdecznie zapraszam Babcie i Dziadków
6. Episkopat Polski wraz z Caritas ogłosili też przyszłą niedzielę Dniem Solidarności z Chorwacją dotkniętą trzęsieniem ziemi. Wesprzemy poszkodowanych naszą modlitwą. Pod chórem będzie też skarbonka na ewentualne ofiary.
7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę 100zł na środki czystości. O sprzątanie w sobotę od godz. 8.oo prosimy Państwa: Józef Pala, Grzegorz Bogacz, Maria Przednowek, Paweł Przednowek, Jan Różana, /32/

89