Ogłoszenia duszpasterskie – 28.03.2021.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
6. Niedziela Wielkiego Postu – Palmowa – 28.03.2021.r.
1. Dzisiaj uroczyste poświęcenie palm będzie na sumie. O godz. 15.00 ostatnie Gorzkie Żale i Msza św.
2. Przed Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy i mszą św. o 18.oo rozważania tajemnic BOLESNYCH Różańca proszę, aby poprowadziła róża p.w. św. Jana Pawła II. Zmiany tajemnic nie będzie.
3. TRIDUUM PASCHALNE:
a/ Wielki Czwartek
– Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz.18.oo. Jest to pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa.
– Po mszy św. procesja do ciemnicy i adoracja prywatna do godz. 22.oo.
b/ Wielki Piątek – w tym dniu, dniu śmierci Pana Jezusa na krzyżu, w całym Kościele nie celebruje się mszy św. Adorację Pana Jezusa w ciemnicy rozpoczniemy o 7.oo. Obowiązuje post ścisły i abstynencja.
– O godz. 15.oo Koronką rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.
– Uroczyste Nabożeństwo Wielkopiątkowe rozpoczniemy o godz.18.oo. Adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie trwać do godz. 22.oo. W trakcie tej Adoracji będzie Droga Krzyżowa o godz.21.oo
c/ Wielka Sobota – adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 7.oo. Poświęcenie pokarmów o godz. 8.oo, 10.oo i 12.oo. Zgodnie z zaleceniem Ks. Biskupa poświęcenia tego dokonamy na zewnątrz kościoła. Przed i po poświęceniu pokarmów zachęcam do adoracji Krzyża i nawiedzenia Grobu P.J. oraz prywatnej modlitwy zawierzenia i uwielbienia. Obrzędy Wielkiej Soboty rozpoczniemy poświęceniem ognia o godz. 18.oo. Po nabożeństwie nie będzie już adoracji.
d/ Niedzielę Zmartwychwstania rozpocznie uroczysta Procesja Rezurekcyjna o godz.7.oo. Po mszy św. rezurekcyjnej msze św. będą jeszcze o godz. 10.3o i 15.oo. W drugi dzień świąt nie będzie mszy św. o 15.oo.
4. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 100zł na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. O sprzątanie w Wielką Sobotę po wieczornym nabożeństwie proszę Państwa: Jan Chorąży, Marcin Limanówka Stanisław Limanówka, Andrzej Piechnik, Zbigniew Piechnik./2nz/
5. Bóg zapłać za ofiary na malowanie: rodzinie mieszkającej w domu o nr Słupia 32 za of. 500 zł i rodzinie z Krasnego nr 187 za of. 200 zł.

89