Uroczystość Chrystusa Króla – J 18, 33b-37

Uroczystość Chrystusa Króla – J.18, 33b-37
„Każdy kto jest z prawdy, jest mi posłuszny (słucha Mego głosu)”/J.18,37b/

Posłuszeństwo nie jest, wydaje się, najpopularniejszym dziś ani słowem, ani zjawiskiem. Odpowiednio i skutecznie formatowani przez media, tak głęboko jesteśmy przekonani o własnej wolności, że kompletnie nie dostrzegamy tego, jak bardzo bezwolnymi narzędziami stajemy się w rękach tych, którzy z chłodnym cynizmem i gębą pełną haseł o wolności, tolerancji i demokracji nami rządzą, nam sprzedają, nam wmawiają poglądy. My jednak, „wolni ludzie”, wolni jesteśmy, więc jakże mielibyśmy być komuś posłuszni? Zresztą komu niby, skoro przecież wolni jesteśmy? Hmm…
A wystarczy pomyśleć i zobaczyć siebie w prawdzie… Jeśli spróbujesz, to poznasz PRAWDĘ – najpierw o sobie. Zobaczysz jak wiele w Tobie jest dobra i talentów, i miłości, jak wiele Bóg Ci dał i codziennie daje… I zobaczysz ile jest w Tobie miernoty, małostkowości i zła, które Cię zniewala i uziemia coraz bardziej… Jeśli staniesz w prawdzie, to zobaczysz też, że możesz rozwinąć w sobie to całe dobro i możesz uciszyć i opanować wszystko to, co w Tobie złe, ale… z Bożą pomocą. A Ta przyjdzie tylko z prawdy w Tobie i z wolnego poddania Twej wolnej woli, Świętej Woli Boga. Będziesz człowiekiem p o s ł u s z n y m Bogu. I wtedy dopiero naprawdę w o l n y m .

Ks. Marek Rudziński