Ogłoszenia duszpasterskie – 25.08.2019.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
21. Niedziela Zwykła – 25.08.2019.r.

1. Dziś nabożeństwa według zwyczajnego niedzielnego porządku.

2. Jutro Uroczystość M.B. Częstochowskiej Królowej Polski. To jakby drugie święto patronalne- odpust – w naszej parafii, której Maryja jest Patronką i Opiekunką. O 19.oo odprawię mszę św. dziękczynną za tę matczyną opiekę nad każdym z Was, nad Waszym dobytkiem, za siły do pracy i za wszystko. Po mszy św. przed wystawionym w Najświętszym Sakramentem Panem Jezusem odśpiewamy Litanię do NMP i ponowimy nasze zawierzenie Matce Bożej. Zapraszam serdecznie.

3. We środę msza św. z Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 19.oo. O godz. 18.30 proszę o poprowadzenie rozważań Tajemnic Radosnych różańca św. Różę p.w. NMP Królowej Polski -. Będziemy dziękować Maryi za szczęśliwie przeżyte wakacje i prosić o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Zapraszam czcicieli M.B. a członkinie i członów Róż Różańcowych na comiesięczną zmianę tajemnic.

4. W piątek Msza św. o godz.18.oo poprzedzona będzie Koronką do Bożego Miłosierdzia.

5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. O posprzątanie w sobotę prosimy Państwa: Józef Trzupek, Jacek Żelichowski, Michał Nowicki, Józef Boguta, Piotr Frączek.

6 Pan Wójt Gm. Raciechowice informuje, iż u każdego Sołtysa miejscowości Gminy dostępne są skierowane do mieszkańców Gminy ogłoszenia, deklaracje i ankiety. Pan Wójt prosi o osobiste odebranie ich u Sołtysów.

7. Zachęcam do czytania katolickiej prasy.