Ogłoszenia duszpasterskie – 27.10.2019.r.

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 1. Niedziela Zwykła – 27.10.2019.r.

 

 1. Obchodzona dzisiaj Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego jest okazją do podziękowania Bogu za Jego obecność wśród nas w tym kościele, pamięci o tych, którzy ten kościół ufundowali i wystawili oraz zapytania siebie o to, co dla tej świątyni i dla Pana Boga robię w moim życiu. Dziś nabożeństwa według zwyczajnego niedzielnego porządku. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 15.oo a po nim msza św. W tygodniu do czwartku Nabożeństwa Różańcowe o godz. 17.oo.
 2. We środę Nabożeństwo Różańcowe połączone z Nowenną do M.B.Nieust. Pomocy i comiesięczną zmianą tajemnic Róż Różańcowych.
 3. We czwartek odwiedzę chorych w domach od godz. 8.3o. Nabożeństwa Różańcowe  w ten ostatni dzień października będą o godz.17.oo i o godz.19.oo
 4. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych i rozpoczęcie oktawy modlitw za naszych bliskich zmarłych. Msze św. przed południem będą tak, jak w niedzielę zaś po południu msza św. w int. wszystkich zmarłych Parafian rozpocznie się w kościele o godz. 14.oo a po niej tradycyjna procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych. Przy wejściach na cmentarz tradycyjnie ustawione będą skarbonki. Ofiary tam składane wspierają WSD w Tarnowie.
 5. W sobotę Dzień Zaduszny. Msze św. będą o godz. 7.oo i 9.oo poprzedzone modlitwą za zmarłych wypominanych a po południu o 17.oo z procesją różańcową na cmentarz. Procesja taka będzie w czasie oktawy modlitw za zmarłych codziennie po mszy wieczornej.
 6. Pamiętajcie proszę o tym, że skuteczna pomoc naszym bliskim Zmarłym pokutującym w czyśćcu możliwa jest tylko w stanie łaski uświęcającej. Kto jeszcze tego nie zrobił, niech przystąpi do sakramentu pokuty. Spowiadam codziennie przed mszą św. poranną i pół godziny przed Nabożeństwem Różańcowym.
 7. Tym bardziej zachęcam do spowiedzi, że w tym tygodniu wypada Pierwszy Piątek i Sobota miesiąca.
 8. Na stoliku obok gazet wyłożone są kartki na wypominki listopadowe i całoroczne. Przy wypominkach rocznych proszę wskazać, przed którą mszą świętą – o 7.3o czy 10.3o – mają być czytane. Wypominki proszę składać, najlepiej przy okazji mszy świętych, w zakrystii.
 9. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła. O sprzątanie w sobotę prosimy następnych w kolejce parafian: Bogdan Jania, Andrzej Setkowicz Maria Wąsowicz Jerzy Kuśnierz, Władysław Wiewiórka,
 10. Warunki odpustu : spowiedź, komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Św. nawiedzenie cmentarza i tam modlitwa za wybranego zmarłego. Zyskać można jeden odpust w ciągu jednego dnia od popołudnia 1. do 8.listopada włącznie.v