Ogłoszenia duszpasterskie – 22.12.2019.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
4. Niedziela Adwentu – 22.12.2019.r.
1. Dzisiejsza niedziela jest IV Niedzielą Adwentu.
2. Jutro od godz. 9.oo Ks. Jakub odwiedzi obłożnie chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną. Bardzo proszę zgłaszać chorych, do których nie jeżdżę w pierwsze piątki w zakrystii.
3. Także jutro będzie nasza Adwentowa Spowiedź Parafialna. Rozpoczniemy ją o godz. 14.oo. Od 15.3o do 16.oo będzie przerwa i od 16.oo spowiedź do godz.17.oo.
4. We wtorek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Ostatnie Roraty o godz. 7.oo. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy. Wcześniej w naszych domach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też przez cały dzień wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Składka na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
5. Msze św. w Boże Narodzenie będą tak jak w niedzielę. Na sumie chciałbym pobłogosławić wszystkie maluchy. Zapraszam więc Rodziców z Pociechami. W drugi dzień świąt – św. Szczepana po mszach przedpołudniowych będzie poświęcenie owsa. Nie będzie tradycyjnie mszy św. popołudniowej. Składka w drugi dzień świąt przeznaczona jest na utrzymanie Uniwersytetów katolickich.
6. O posprzątanie kościoła w sobotę prosimy następujące rodziny: Marcin Pasionek, Grażyna Janiczek, Daniel Janiczek, Wojciech Piechnik, Tomasz Fiust,
7. Przyszła niedziela jest Świętem Św. Rodziny
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest nowy, podwójny numer „G.N.”i „Niedzieli” Cena za egzemplarz w związku tym wynosi 10zł..