Ogłoszenia duszpasterskie – 23.12.2018.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
4. Niedziela Adwentu – 23.12.2018.r.
1. Dzisiejsza niedziela jest IV Niedzielą Adwentu.
2. Jutro Wigilia Narodzenia Pańskiego. Ostatnie Roraty o godz. 7.oo. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy. Wcześniej w naszych domach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też przez cały dzień wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Składka na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
3. Msze św. w Boże Narodzenie będą tak jak w niedzielę. Na sumie chciałbym pobłogosławić wszystkie maluchy. Zapraszam więc Rodziców z Pociechami. W drugi dzień świąt – św. Szczepana po mszach przedpołudniowych będzie poświęcenie owsa. Nie będzie tradycyjnie mszy św. popołudniowej. Składka w drugi dzień świąt przeznaczona jest na utrzymanie Uniwersytetów katolickich.
4. Bardzo dziękujemy Ekipie za przygotowanie pięknej szopki. Dziękujemy też za posprzątanie kościoła. O posprzątanie kościoła w sobotę prosimy następujące rodziny: Jan Chorąży, Marcin Limanówka, Stanisław Limanówka, Zbigniew Piechnik, Henryk Kozak.
5. Przyszła niedziela jest Świętem Św. Rodziny
6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest nowy, podwójny numer „G.N.”i „Niedzieli” Cena w związku tym też jest podwójna – 8zł i 10zł..

90