Ogloszenia duszpasterskie – 02.06.2019.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 02.06.2019.r.
1. Dzisiaj obchodzimy liturgiczną Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze św. będą jak w każdą niedzielę.
2. Przez cały tydzień w dni powszednie Nowenna do Ducha Św. przed Uroczystością Jego zesłania.
3. We środę Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy i msza św. będzie o godz. 18.oo. O poprowadzenie Części Radosnej Różańca proszę Różę p.w. NMP Królowej Polski.
4. We czwartek – pierwszy czerwca – zapraszam Bractwo Światła i wszystkich do modlitwy w intencji powołanych do służby Bożej. Rozpoczniemy ją o 17.3o. potem msza św.
5. Pierwszopiątkowe nabożeństwa wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa będą o 7.oo i 18.oo. Do chorych pojadę w piątek od godz. 10.oo. Okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem we środę, czwartek i piątek od godz.17.30.
6. W przyszłą niedzielę mszą św. o godz. 15.oo w intencji rodzin rozpoczniemy szkolne Święto Rodziny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy: dzieci za swoje Mamusie i Tatusiów i Rodziców do modlitwy za swoje dzieci. Za Babcie i Dziadków modlić się będziemy wszyscy i, mam nadzieję, Babcie i Dziadkowie będą z nami. Serdecznie zapraszam. Po mszy św. dzieci, Pani Dyrektor i całe Grono Pedagogiczne zapraszają wszystkich na radosne świętowanie do szkoły.
7. Natomiast w poniedziałek po przyszłej niedzieli przeżywać będziemy drugi dzień Zielonych Świątek – Święto NMP Matki Kościoła. Wspólnota Kościoła to Święci w niebie, my żyjący na ziemi i do nieba zdążający oraz Ci, którzy już mają zapewnione niebo, ale jeszcze wynagradzają Bożej Sprawiedliwości i pokutując czekają w czyśćcu na pełne zjednoczenie z Bogiem. Zapraszam w tym dniu, jeśli pogoda pozwoli, na mszę św. o godz.18.oo na cmentarzu w int. naszych bliskich zmarłych.
8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. O posprzątanie w sobotę prosimy następujących Parafian: Ryszard Leśniak, Czesława Zając, Henryk Szlechuber, Tadeusz Roman, Józef Piech.