Ogłoszenia duszpasterskie – 27.09.2020.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

  1. Niedziela Zwykła – 27.09.2020.r.

 

  1. We wtorek zapraszam kandydatów do bierzmowania z klasy VIII, z towarzyszeniem przynajmniej jednego z rodziców, na egzamin przed przyjęciem tego sakramentu. Egzamin ten poprowadzony przez Księdza Wizytatora Biskupiego rozpocznie się w kościele o godz. 16.oo.
  2. We środę msza św. z Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 18.oo. O godz. 17.30 proszę o poprowadzenie rozważań Tajemnic Radosnych różańca św. Różę p.w. Świętej Rodziny.  Zapraszam członkinie i członków Róż Różańcowych na comiesięczną zmianę tajemnic.
  3. We czwartek rozpoczynamy Różańcowy Miesiąc Maryjny. Codziennie w dni powszednie Nabożeństwo Różańcowe będzie rozpoczynać się o godz. 17.oo. Po jego zakończeniu będzie msza św. W niedziele Różaniec będzie o godz.15.oo i po nim msza św.
  4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota października. Okazja do spowiedzi będzie codziennie rano i wieczorem przed rozpoczęciem nabożeństw.
  5. We czwartek, pierwszy października, na pierwsze Nabożeństwo Różańcowe zapraszam dzieci z klas III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. wraz z rodzicami. Z Bractwem Światła różańcem modlić się będziemy w intencji tych dzieci i ich rodzin, w intencji Bractwa Światła oraz powołanych do służby Bożej i o powołania.
  6. W piątek wypada liturgiczne wspomnienie Św. Aniołów Stróżów. Uwielbimy Boga za dar Ich obecności przy nas na mszy św. porannej. To jest też I Piątek. Do chorych wyruszę o godz. 8.3o. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie wieczorem po różańcu.
  7. W sobotę msza św. o Niepokalanym Sercu M.B. będzie tak rano jak i wieczorem po różańcu.
  8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiarę 100 zł. O posprzątanie w sobotę prosimy Państwa: Wacław Boguta, Bogusław Synal, Maciej Świerczek, Bogdan Żak, Józef Kaim./19nz/
  9. Pan Wójt informuje, że istnieje możliwość dofinansowania wymiany starych kotłów na paliwo stałe, na termomodernizację budynków jednorodzinnych i mikroinstalacje fotowoltaiczne. Punkt konsultacyjny w tej sprawie uruchomiono w UG. Można tam uzyskać poradę lub złożyć wniosek. Nr telefonu i szczegóły na tablicy ogłoszeń.
89