Ogłoszenia duszpasterskie – 21.03.2021.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
5. Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021.r.

1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na składkę inwestycyjną. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie o godz.15.oo., po nim msza św.
2. Jutro 22. dzień marca. Nowenna do św. Rity poprzedzi mszę św. o godz. 18.oo. Bardzo serdecznie zapraszam.
3. We środę przed Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy i mszą św. o 18.oo rozważania tajemnic CHWALEBNYCH różańca poprowadzi róża p.w. M.B. Nieustającej Pomocy.
4. We czwartek Uroczystość Zwiastowania NMP – Dzień Świętości Życia. Msze święte będą o 7.oo i 18.oo. Na stoliku pod chórem są do zabrania deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Bardzo zachęcam, aby Ci, którzy chcą i mogą zechcieli modlić się przez 9 miesięcy o uratowanie dziecka zagrożonego zabiciem pod sercem mamy. Uroczystego Aktu Duchowej Adopcji dokonamy podczas obu mszy św.
5. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.3o. Natomiast o godz. 19.3o będzie drugie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich, którzy nie mogą być wcześniej a chcą w tym Wielkim Poście towarzyszyć Panu Jezusowi w Jego cierpieniu.
6. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Uroczyste poświęcenie palm będzie przed sumą na zewnątrz kościoła. Z poświęconymi palmami wejdziemy razem, procesjonalnie do kościoła na mszę św. Niestety nic nie wiem o tradycyjnym konkursie palm ogłaszanym i organizowanym co roku przez Pana Wójta. Składka z Niedzieli Palmowej jako jałmużna postna przeznaczona jest na WSD w Tarnowie.
7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i za ofiarę 150 zł. O sprzątanie w sobotę prosimy następujących Parafian: Jan Florek, Janusz Grucel, Jan Piechnik, Jacek Grucel, Dariusz Jasica./śwChP/
8. Pan Wójt informuje, że w ramach bezpłatnej pomocy w wypełnianiu wniosków o dopłaty obszarowe, będzie, jak co roku, funkcjonował punkt konsultacyjny w dniach 22 marca-17 maja w budynku Szkoły w każdy wtorek w godz.10.oo -15.oo.

90