Ogłoszenia Duszpasterskie – 26.02 2017.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

8.Niedziela Zwykła – 26.02.2017.r.                                

 

  1. Dzisiaj Msze św. będą przed południem wg zwykłego porządku. Po sumie w ramach Nabożeństwa 40-godzinnego, do godz. 12.30 proszę o poprowadzenie adoracji Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie różę pani  Krystyny Wójtowicz, do godz.13.3o różę p. Marii Pazdan a do godz. 14.3o różę p. Jana Śliwy. Ks. Rektor WSD w Tarnowie przesłał na moje ręce podziękowanie za „hojną ofiarę żywności: 400kg ziemniaków, 200kg zboża, tonę jabłek, 50kg buraków40kg marchewki i 800zł indywidualnych dodatkowych ofiar pieniężn.”

  2. We środę Popielec. Obrzędem posypania głów popiołem rozpoczynamy Wielki Post. Przypominam, że Środa Popielcowa jest dniem postu ścisłego. Wszystkich, którzy skończyli 18 lat a nie zaczęli 60 roku życia obowiązuje post – mogą spożyć dwa lekkie posiłki i jeden do syta. Wszystkich pozostałych obowiązuje powstrzymanie się od spożywania mięsa. Msze św.  z pokutnym obrzędem posypania głów będą w środę o godz. 7.oo, 9.oo i o 17.oo. Składka na mszach w środę popielcową przeznaczona jest na cele charytatywne. Przed mszą św. o 17.oo rozważania tajemnic BOLESNYCH różańca poprowadzi róża p. Marii Pazdan.

  3. We czwartek- pierwszy miesiąca – od 16.3o adoracja w int. powołanych do Służby Bożej a potem msza św.

  4. W piątek, pierwszy miesiąca, wotywy o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 7.oo i 17.oo po pierwszej w tym roku Drodze Krzyżowej, na którą serdecznie zapraszam. Do chorych wyruszę o 8.3o.

  5. W przyszłą niedzielę Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.oo a po nim msza św.

  6. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła. O sprzątanie w sobotę prosimy następujących Parafian: Wiesław Zapalski, Zbigniew Żak, Artur Pawlik, Józef Brodzik.

  7. Zachęcam do czytania religijnej prasy.

 

89