Ogłoszenia duszpasterskie – 29.04.2018.r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 29.04.2018.r.
1. Dzisiejsza niedziela jest dniem I Komunii Św. czternaściorga naszych parafian. Pamiętajmy o nich i ich rodzinach w naszych modlitwach. Ten tydzień będzie więc „Białym Tygodniem”w naszej parafii. Bardzo proszę, aby w dni powszednie na mszach św. popołudniowych pozostawić dwie pierwsze ławki dla dzieci.
2. We wtorek o godz. 18.oo pierwsza w tym roku Majówka. Po niej msza św.
3. We środę Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy połączona z Majówką i msza św. będzie o godz. 18.oo. O poprowadzenie rozważań Tajemnic Radosnych różańca przed majówką proszę Różę p.w. Św. Jana Pawła II zelatorki p. Barbary Kutaj.
4. We czwartek Uroczystość NMP Królowej Polski, nasz parafialny Odpust. Msze św. będą jak w niedzielę z wyjątkiem sumy, która rozpocznie się o godz.11.oo. Głównym Celebransem i Słowo Boże wygłosi Ks. Prał. Jan Banach – Dziekan naszego dekanatu, który był kolegą z roku ś.p. Ks. Marka Soboty i wraz z nim przyjął święcenia kapłańskie. Bardzo proszę o jak najliczniejszy udział w tej uroczystej sumie. Zapraszam Bractwo Światła, Poczty sztandarowe, Strażaków, dzieci Pierwszokomunijne. Niech w procesji pójdą wszystkie feretrony.
5. W piątek, Pierwszy maja, msze św. wotywne o Najśw. Sercu P. Jezusa o godz. 7.oo i o 18.oo po Majówce. Do chorych pojadę z posługą od godz. 8.3o. Okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem będzie codziennie przed mszą św. rano i wieczór. Mszę św. o godz. 18.oo pragnę ofiarować w dniu Patrona, św. Floriana, w intencji wszystkich Strażaków naszej parafii.
6. Dzieci pierwszokomunijne zawierzymy Niepokalanemu Sercu NMP w sobotę – pierwszą maja – na majówce.
7. Pan Wójt i organizatorzy zapraszają na uroczyste obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-majowej. Rozpoczną się one 3.maja o godz. 14.oo mszą św. w kościele w Wilkowisku i będą kontynuowane na placu obok remizy.
8. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie kościoła. O sprzątanie w sobotę prosimy następujących Parafian: Janusz Tomczyk, Mariusz Zdebski, Grzegorz Góral, Rafał Piechnik i Stanisław Piechnik.

89